Fotografią zajmuję się od bardzo dawna, odnoszę niekiedy wrażenie, że urodziłem się z aparatem w dłoniach. Fotografia to nie tylko moja pasja, to również styl życia - sposób postrzegania świata, rozumienia przyrody, wyrażania emocji, moich relacji z innymi ludźmi.

Richard Avedon powiedział - „Jeżeli w ciągu dnia nie zrobię czegoś związanego z fotografią, to czuję, jakbym zaniechał czegoś niezbędnego dla mojej egzystencji, na przykład zapomniał się obudzić. Jestem przekonany, że przypadek, który spowodował, że zostałem fotografem, uczynił moje życie w ogóle możliwym.” Chyba odczuwam tak samo.

Fotografii zawdzięczam może nie wszystko, ale z całą pewnością bardzo wiele. To ona sprawiła, że stałem się bardzo uważnym obserwatorem wszystkiego co mnie otacza. Obudziła we mnie ciekawość świata, zacząłem dostrzegać to, czego nie widzą inni. Dzięki fotografii stałem się człowiekiem światło-czułym, dostrzegam potęgę światła i jestem głęboko przekonany, że bez niego nie byłoby niczego.

Od dwunastu lat dzielę się swoim doświadczeniem z innymi prowadząc warsztaty fotograficzne dla dorosłych, młodzieży a nawet dzieci. Sprawia mi to ogromną radość i satysfakcję, czuję bowiem, że pozostawiam po sobie coś wartościowego. Podczas zajęć staram się przekazywać nie tylko zawiłości techniki fotografowania, ale również rzecz niezwykle istotną - wrażliwość.

Swoją radością fotografowania dzielę się z innymi wystawiając swoje prace w galeriach. Mam za sobą już 24 wystawy indywidualne oraz kilka zbiorowych, i jestem przekonany, że na tym nie poprzestanę.

Jestem dumny z moich podopiecznych, dlatego zapraszam do obejrzenia fotografii uczestników warsztatów w zakładce Galerie. Jestem przekonany, że prace te bardzo się Państwu spodobają.

Marek Zdrzyłowski